Red Oak II bestaat uit een collectie huisjes, winkeltjes en een kerk. In een hang naar nostalgie naar het simpele leven in een klein dorp op het Amerikaanse platteland uit zijn kinderjaren, kocht hij gebouwen uit zijn geboortedorp Red Oak en verplaatste ze naar zijn land bij Carthage, 23 mijl verderop. De kippen scharrelen er tussen de auto’s, de hond loopt met je mee en het geheel ademt de sfeer van Ot en Sien of, beter nog misschien, Donald Duck in de vijftiger jaren. We kijken weer ons ogen uit.
We
blijven in die jaren-50 sfeer, als we aan de rand van Carthage een ouderwetse
drive-in bioscoop passeren. In de weekeinden kun je er nog steeds, heel
romantisch, knus in de auto naar films kijken. Paradise by the dashboardlight!
Het
50-jaren gevoel wordt compleet als we in Avilla in een diner koffie met een
centimeter dikke pancake nuttigen. Zwart-wit geblokte tegels op de vloer,
formica tafeltjes, stoeltjes met rood skai, het kan niet op.
Kort
daarop laten we Missouri achter ons en rijden we 13 mijl door een hoekje van
Kansas. We komen door het mijnstadje Galena en passeren het benzinestation van
4 Women on the Road en rijden door de hoofdstraat.
De route voert nog door Riverton en Baxter Springs en
dan zijn
we Kansas al weer door en in de vierde staat: Oklahoma.
In het
plaatsje Commerce rijden we zo tegen een ouderwet ijstentje op, compleet met
raam voor de drive-in. Voor 2 hele
dollars hebben we ieder een ijsje; wel met het verzoek onze naam in een
bezoekersschrift te schrijven. Dat soort gastenboeken komen we steeds tegen.
Miami
in Oklahoma heeft een mooie hoofdstraat en een prachtig theater maar we willen
een beetje opschieten en rijden door. Wel houden we een korte fotostop bij het reclamebord van het Kuku-drive-in restaurant, het laatste
van een vroegere keten.
De
verzameling Pacards in Afton laten we door tijdgebrek (jammer, jammer) ook
achter ons maar wel stoppen we in Foyil bij de grootste totempaal. Ene Ed
Galloway bouwde het bijna dertig meter hoge gevaarte tussen 1937 en 1948 en
versierde het met allerlei reliëfs en motieven.
Na nog
twee fotostops bij een oude brug en bij
de Blue Whale in Catoosa zoeken we een camping. We belanden op het Mingo RV
Park in Tulsa, niet ver van de route.
Volgens
de boeken hebben we nu 1262 kilometer van de officiële route afgelegd. Nog 2770
te gaan in de komende dertien dagen.